Kotva
Nepřehlédněte
Přihlašujte se na semináře v rámci DVPP!
15.12.2017

Konzervatoř, Teplice pro Vás připravila metodické akreditované semináře v rámci DVPP.

Více informací a elektronické přihlášky naleznete zde

 
 
Počítadlo
Online:
2

Dnes:
196

Posledních 7 dní:
2784

Posledních 30 dní:
13192

Celkem:
40605

Mapa webu
A
A
A

Obecné informace a podmínky pro přijetí do Domova mládeže

Autor: kretschova|

Domov mládeže při Konzervatoři, Teplice, Českobratrská 15, p. o.

 

Domov mládeže při Konzervatoři, Teplice, Českobratrská 15, p. o., dále jen DM,  je školské výchovné ubytovací zařízení, které poskytuje ubytování a zajišťuje celodenní stravování žákům konzervatoře.Objekt je umístěn v centru města, v klidné lokalitě jeho lázeňské části a v přímé blízkosti školy (cca 100 m), na adresách Chelčického ul. 660/6, Teplice a Chelčického ul. 1600/3.

 

Ubytování

 

DM disponuje dvěma protilehlými budovami s celkovou kapacitou 74 lůžek.

V obou budovách DM je možné ubytování v 1 – 4 lůžkových pokojích, které jsou kompletně  vybaveny. Sociální zařízení
( WC a koupelny ) je společné pro každé podlaží a v roce 2013 bylo kompletně zrekonstruováno. Studenti mají možnost využít ke svým individuálním potřebám společenskou místnost vybavenou TV, DVD a klavírem a kuchyňku vybavenou kuchyňským nádobím, mikrovlnnou troubou a varnou konvicí.

Cena za ubytování:  1 – 3 lůžkový pokoj – 1.100 Kč; 4 lůžkový pokoj – 900 Kč;

Platby za ubytování se hradí bezhotovostně na účet konzervatoře a to vždy nejpozději k 15. dni v běžném měsíci.

 

Přijetí k ubytování

 

Žák je v DM ubytován na základě přihlášky, kterou doručí na studijní oddělení konzervatoře, obvykle do konce měsíce května, případně do konce srpna, pokud se jedná o uchazeče přijatého ve 2. nebo 3. kole přijímacího řízení. Přihlášku k ubytování na nový školní rok musí podat i žák, který je v DM ubytovaný ve stávajícím školním roce. O přijetí k ubytování je žák informován nejpozději do konce června. O ubytování se mohou ucházet žáci též v průběhu školního roku, jejich žádostem je vyhověno podle volné ubytovací kapacity. Dle naplnění kapacity DM mohou být k ubytování přijati také žáci z jiných středních škol.

 

Stravování

 

Žáci ubytovaní v DM se stravují v přilehlém školním stravovacím zařízení, ve kterém stravování zajišťuje Hotelová škola, Teplice. Žáci odebírají tři hlavní jídla denně ( snídaně, obědy, večeře ).

Každé nevybrání stravy ( např. z důvodu nemoci ) je nutno včas odhlásit telefonicky u vedoucí stravování nebo přes internet ( přístupové kódy žákům vydá vedoucí stravování ), a to minimálně 24 hodin předem. Pozdě odhlášená nebo neodhlášená strava je účtována. Stravné se hradí v hotovosti u vedoucí stravování ve stanovených dnech, nebo bezhotovostně formou zálohy v libovolné výši. Stravné na jeden den činí 70 Kč. Žáci mají na výběr ze tří druhů jídel, z nichž jedno je vegetariánské.

 

Provoz

 

Provoz DM je zahájen vždy v neděli v 17.00 hod. a ukončen v pátek ve 14.00 hod., kdy žáci odjíždějí na víkend domů. DM je uzavřen v průběhu hlavních prázdnin a také o podzimních, vánočních, pololetních, jarních a velikonočních prázdninách. Dohled nad ubytovanými studenty zajišťují vychovatelé a bezpečnostní pracovník.

 

 

Umisťování studentů do domova mládeže je v souladu s ustanovením § 4 vyhlášky č. 108/2005 Sb., o školských výchovných a ubytovacích zařízeních a školských účelových zařízeních, ve znění vyhlášky č. 436/2010 Sb., a z vyhlášky č. 107/2005 Sb., o školním stravování, ve znění pozdějších předpisů.

 

Přihlášení