Kotva
Virtuální prohlídka

 
 
Nepřehlédněte
Informace Tady nic není :-(
 
 
Mapa webu
A
A
A

Obecné informace a podmínky pro přijetí do Domova mládeže


Domov mládeže při Konzervatoři, Teplice, Českobratrská 15, p. o.

 

Domov mládeže při Konzervatoři, Teplice, Českobratrská 15, p. o., dále jen DM,  je školské výchovné ubytovací zařízení, které poskytuje ubytování a zajišťuje celodenní stravování žákům konzervatoře.Objekt je umístěn v centru města, v klidné lokalitě jeho lázeňské části a v přímé blízkosti školy (cca 100 m), na adresách Chelčického ul. 660/6, Teplice a Chelčického ul. 1600/3.

 

Ubytování

 

DM disponuje dvěma protilehlými budovami s celkovou kapacitou 74 lůžek.

V obou budovách DM je možné ubytování v 1 – 4 lůžkových pokojích, které jsou kompletně  vybaveny. Sociální zařízení
( WC a koupelny ) je společné pro každé podlaží a v roce 2013 bylo kompletně zrekonstruováno. Studenti mají možnost využít ke svým individuálním potřebám společenskou místnost vybavenou TV, DVD a klavírem a kuchyňku vybavenou kuchyňským nádobím, mikrovlnnou troubou a varnou konvicí.

Cena za ubytování:  1 – 3 lůžkový pokoj – 1.100 Kč; 4 lůžkový pokoj – 900 Kč;

Platby za ubytování se hradí bezhotovostně na účet konzervatoře a to vždy nejpozději k 15. dni v běžném měsíci.

 

Přijetí k ubytování

 

Žák je v DM ubytován na základě přihlášky, kterou doručí na studijní oddělení konzervatoře, obvykle do konce měsíce května, případně do konce srpna, pokud se jedná o uchazeče přijatého ve 2. nebo 3. kole přijímacího řízení. Přihlášku k ubytování na nový školní rok musí podat i žák, který je v DM ubytovaný ve stávajícím školním roce. O přijetí k ubytování je žák informován nejpozději do konce června. O ubytování se mohou ucházet žáci též v průběhu školního roku, jejich žádostem je vyhověno podle volné ubytovací kapacity. Dle naplnění kapacity DM mohou být k ubytování přijati také žáci z jiných středních škol.

ZDE (Velikost: 666.63 kB) si stáhněte přihlášku k ubytování

 

Stravování

 

Žáci ubytovaní v DM se stravují v přilehlém školním stravovacím zařízení, ve kterém stravování zajišťuje Hotelová škola, Teplice. Žáci odebírají tři hlavní jídla denně ( snídaně, obědy, večeře ).

Každé nevybrání stravy ( např. z důvodu nemoci ) je nutno včas odhlásit telefonicky u vedoucí stravování nebo přes internet ( přístupové kódy žákům vydá vedoucí stravování ), a to minimálně 24 hodin předem. Pozdě odhlášená nebo neodhlášená strava je účtována. Stravné se hradí v hotovosti u vedoucí stravování ve stanovených dnech, nebo bezhotovostně formou zálohy v libovolné výši. Stravné na jeden den činí 79 Kč. Žáci mají na výběr ze tří druhů jídel, z nichž jedno je vegetariánské.

 

Provoz

 

Provoz DM je zahájen vždy v neděli v 17.00 hod. a ukončen v pátek ve 14.00 hod., kdy žáci odjíždějí na víkend domů. DM je uzavřen v průběhu hlavních prázdnin a také o podzimních, vánočních, pololetních, jarních a velikonočních prázdninách. Dohled nad ubytovanými studenty zajišťují vychovatelé a bezpečnostní pracovník.

 

 

Umisťování studentů do domova mládeže je v souladu s ustanovením § 4 vyhlášky č. 108/2005 Sb., o školských výchovných a ubytovacích zařízeních a školských účelových zařízeních, ve znění vyhlášky č. 436/2010 Sb., a z vyhlášky č. 107/2005 Sb., o školním stravování, ve znění pozdějších předpisů.

 

Přihlášení