Kotva
Virtuální prohlídka

 
 
Nepřehlédněte
Informace Tady nic není :-(
 
 
Mapa webu
A
A
A

Roman Vocel

Náplň práce: Hlavní obor klasický zpěv


Roman Vocel

Narodil se v Praze, zpěv vystudoval na Státní konzervatoři v Praze. Od roku 1995 je sólistou Státní opery Praha, od r. 2012 je angažován v Národním divadle v Praze. Je stálým hostem divadel DJKT v Plzni, Janáčkova opera v Brně, F. X. Šaldy v Liberci, Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě, Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích a Severočeské divadlo v Ústí nad Labem. Hostoval v opeře Ireland v Dublinu (W. A. Mozart: Don Giovanni, role Komtura), dále v Opeře Marseille (koncertní provedení Requiem Giuseppe Verdiho a opery Arald a Golem od Nicolae Bretana), roku 2008 v Palau de le Arts ve Valencii (Phlip Glass: La Belle et la Béte, role Avenanta). Do Japonska byl pozván k provedení Requiem od Antonína Dvořáka pod taktovkou dirigenta Martina Turnovského.

V Národním divadle Praha s dirigentem Sirem Charlesem Mackerrasem ztvárnil roli Sakristiána, Lunobora a Domšíka v opeře Leoše Janáčka Výlety páně Broučkovy; se stejnou rolí vystoupil i roku 2009 v Japonsku v Tokyjské Suntory Hall s Tokyo Symphony Orchestra.

Je také stálým hostem prestižního operního festivalu v rakouském Gars am Kampu v operách Prodaná nevěsta B. Smetany (2009), La Traviata G. Verdiho (2010) a Carmen G. Bizeta (2011).

Ve velké míře věnuje i koncertní činnosti, vystoupil na Pražském jaru, Mezinárodním hudebním festivalu v Českém Krumlově, spolupracoval s dirigenty Jiřím Bělohlávkem, Gennadijem Rožděstvenskim, Ondřejem Kukalem, Petrem Altrichterem, Ondrejem Lenárdem, Cyrilem Diederichem, Antoinem Marguierem ad.

Pravidelně koncertuje na prestižních podiích jako např. auditorium ve Valencii, Barceloně a Zaragoze (Španělsko) atd. Nahrál několik CD, jeho snímky jsou i v Českém rozhlase.Email: vocel@konzervatorteplice.cz
Přihlášení