Kotva
Virtuální prohlídka

 
 
Nepřehlédněte
Informace Tady nic není :-(
 
 
Mapa webu
A
A
A

METODICKO-KONZULTAČNÍ SOBOTY VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020

Zobrazeno: 1502x |

Konzervatoř v Teplicích si Vám i v tomto školním roce dovoluje nabídnout účast na 

 

METODICKO-KONZULTAČNÍCH SOBOTÁCH

 

V současné době je pro pedagogy ZUŠ připraven velký výběr teoretických seminářů a přednášek po celé republice. My Vám proto chceme nabídnout jiný model, vycházející především z praxe.

Metodicko-konzultační soboty jsou určeny šikovným dětem všech věkových kategorií a jejich pedagogům. Doplníme Vaše znalosti metodických postupů a nabídneme pomoc při řešení technických či interpretačních problémů hry, při výběru repertoáru, při konkrétní práci s jednotlivými žáky.

 

ÚČAST NA NEAKREDITOVANÝCH METODICKO-KONZULTAČNÍCH SOBOTÁCH JE PRO VŠECHNY ŽÁKY I PEDAGOGY BEZPLATNÁ, u akreditovaných MKS uhradíte účastnický poplatek. 

 

DVPP semináře a metodicko-konzultační soboty se budou konat v inspirujícím prostředí teplické konzervatoře v těchto termínech:

 

 

I. POLOLETÍ:

 

5. října 2019

 

- DVPP akreditovaný metodicko-konzultační seminář: "Metodika hry na kytaru" - lektor Mgr. Václav Bůžek (více informací a přihláška ZDE)

 

- DVPP akreditovaný seminář "Výrazové a technické možnosti fagotu v závislosti na výrobě fagotových strojků" - lektor MgA. Václav Vonášek, Ph.D. (více informací a přihláška ZDE)

 

- neakreditovaná metodicko-konzultační sobota pro zaměření hra na zobcovou flétnu - k dispozici Vám bude vedoucí třídy zobcové flétny Ilona Veselovská, PGDip., případně též pedagožka Eva Zemanová, dipl. um. Přihlášku na tuto MKS si stáhněte ZDE, poté ji zašlete mailem na doskocil@konzervatorteplice.cz

 

 

12. října 2019

 

- DVPP akreditovaný metodicko-konzultační seminář: "Metodika hry na bicí nástroje se zaměřením na přípravu žáka na konzervatoř a hru v souboru bicích nástrojů" - lektory jsou pedagogové oddělení bicích nástrojů teplické konzervatoře MgA. Tereza Nosková (vedoucí oddělení), Mgr. Michal Kužela a Oto Jarka (více informací a přihláška ZDE)

 

- neakreditovaná metodicko-konzultační sobota pro zaměření hra na klavír - k dispozici Vám budou pedagogové klavírního oddělení, o Vašem zařazení (neuvedete-li v přihlášce požadavek na konkrétního pedagoga) rozhodne vedoucí oddělení Mgr. Hana Tölgová. Přihlášku na tuto MKS si stáhněte ZDE, poté ji zašlete mailem na doskocil@konzervatorteplice.cz

 

- neakreditovaná metodicko-konzultační sobota pro zaměření klasický zpěv - k dispozici Vám bude vedoucí oddělení Anna Hlavenková (případně další pedagogové oddělení). Přihlášku na tuto MKS si stáhněte ZDE, poté ji zašlete mailem na doskocil@konzervatorteplice.cz

 

 

2. listopadu 2019

 

- DVPP akreditovaný metodicko-konzultační seminář: "Výuka příčné flétny na ZUŠ" - lektorkou je MgA. Kristina Vaculová, Ph.D. Více informací ZDE 

 

 

 

16. listopadu 2019

 

- Klavírní masterclass (neakreditovaný) na téma "Problematika soutěží..." - lektorem je prof. MgA. Jan Jiraský, Ph.D. 

Více informací ZDE 

 

 

 

30. listopadu 2019

 

- DVPP akreditovaný metodicko-konzultační seminář: "Metodika hry na zobcovou flétnu II" - více informací naleznete ZDE 

 

- neakreditovaná metodicko-konzultační sobota pro zaměření populární zpěv - k dispozici Vám bude Mgr. Petr Matuszek,Ph.DPřihlášku na tuto MKS si stáhněte ZDE (Velikost: 31 kB), poté ji zašlete mailem nejpozději 27.11.2019 na doskocil@konzervatorteplice.cz.

 

- neakreditovaná MKS pro zaměření hra na smyčcové nástroje - k dispozici Vám budou pedagogové Květoslava Hasilová (housle, viola), Mgr. Marat Šajachmetov (violoncello), Jan Doskočil (kontrabas). Přihlášku na tuto MKS si stáhněte ZDE (Velikost: 31 kB), poté ji zašlete mailem nejpozději 27.11.2019 na doskocil@konzervatorteplice.cz.

 

- neakreditovaná MKS pro zaměření hra na dechové nástroje - k dispozici Vám budou pedagogové MgA. Martin Beneš (hoboj), Mgr. Ludmila Peterková a MgA. Jana Černohouzová, Ph.D. (klarinet), MgA. Radovan Skalický (fagot), Lukáš Čajka, dipl. um. (saxofon), BcA. Michal Černý (žesťové nástroje). Přihlášku na tuto MKS si stáhněte ZDE (Velikost: 31 kB), poté ji zašlete mailem nejpozději 27.11.2019 na doskocil@konzervatorteplice.cz.

 

- neakreditovaná MKS pro zaměření hra na kytaru - k dispozici Vám budou pedagogové Mgr. Václav Bůžek a Mgr. Jan ZárubaPřihlášku na tuto MKS si stáhněte ZDE (Velikost: 31 kB), poté ji zašlete mailem nejpozději 27.11.2019 na doskocil@konzervatorteplice.cz.

 

 

II. POLOLETÍ:

bude upřesněno

Přihlášení