Kotva
Virtuální prohlídka

 
 
Nepřehlédněte
Informace Tady nic není :-(
 
 
Mapa webu
A
A
A

Pěvecký sbor konzervatoře
Smíšený sbor, složený převážně ze studentů 1. - 3. ročníku, pracuje v současné době pod vedením zkušeného sbormistra Romana Pallase. V minulých letech se sbor několikrát úspěšně zapojil do provedení náročných vokálně instrumentálních děl světových klasiků po boku Severočeské filharmonie Teplice, Děčínského symfonického orchestru a školního symfonického orchestru konzervatoře. Každoročně se též podílí na uvedení Rybovy České mše vánoční v teplickém Domě kultury. Kromě toho nacvičuje a na vlastních koncertech představuje původní sborovou tvorbu od skladeb renesančních mistrů až po díla současných skladatelů.

Mezi poslední významné koncerty školní sboru patří provedení Requiem d-moll Wolfganga Amadea Mozarta, které se uskutečnilo v říjnu 2018 v Divadle Ústí nad Labem a na němž se - kromě sólistů a orchestru - podílely též Děčínský pěvecký sbor a Eastern Cape Youth Choir (Cape Town, Jihoafrická republika).

 Kromě samotné umělecké praxe zde studenti prohlubují své dovednosti v oblasti intonace, zdokonalují své pěvecké schopnosti a prakticky se seznamují s významnými díly světových autorů vysoko nad rámec svého studijního zaměření. V nejbližších letech se plánuje navázání a rozvíjení spolupráce s jinými středoškolskými sbory doma i v zahraničí a účast na tuzemských i mezinárodních sborových festivalech a soutěžích.

Přihlášení