Kotva
Virtuální prohlídka

 
 
Nepřehlédněte
Informace Tady nic není :-(
 
 
Mapa webu
A
A
A

DVPP seminář "Výuka příčné flétny na ZUŠ" - MgA. Kristina Vaculová, Ph.D.

Vloženo: 3.10.2019 | Zobrazeno: 2255x | Zatím neupraveno
Konzervatoř v Teplicích pořádá akreditovaný DVPP seminář "Výuka příčné flétny na ZUŠ", který se uskuteční v sobotu 2. listopadu 2019 od 9:00 do 15:00 hodin.

 

Konzervatoř v Teplicích pořádá akreditovaný DVPP seminář "Výuka příčné flétny na ZUŠ", který se uskuteční v sobotu 2. listopadu 2019 od 9:00 do 15:00 hodin v prostorách hlavní budovy teplické konzervatoře (Českobratrská 862/15)

 

Lektorkou DVPP semináře je MgA. Kristina Vaculová, Ph.D. - pedagožka JAMU a ZUŠ, renomovaná sólová, komorní i orchestrální hráčka.

Odborným garantem semináře je MgA. Jana Jarkovská, Ph.D., hráčka na příčnou flétnu a pedagožka Konzervatoře v Teplicích.

 

 

 

Anotace semináře:

 

Lektorka DVPP semináře MgA. Kristina Vaculová, Ph.D. představí výukové principy aplikovatelné při výuce na ZUŠ v oboru příčná flétna.

Důraz bude kladen na základní aspekty flétnové hry u začátečníků - tedy na samotné začátky hry na flétnu, tvoření tónu, dýchání, postoj při hře, držení nástroje, nátisk.

Dále se lektorka bude věnovat výběru vhodných tónových, dechových a technických cvičení a rozvržení času při výuce, výběru vhodného nástroje pro začátečníkaa doporučení vhodných metodik pro výuku žáků.

Pedagogové, kteří mají zájem konzultovat na semináři výukové postupy u konkrétních žáků, se mohou (v rámci přihlašování) zaregistrovat i se svými žáky jako metodickými modely. Vítáni jsou žáci jakékoliv úrovně pokročilosti.

 

 

 

Hodinová dotace, časová osa:

 

Hodinová dotace DVPP semináře je 6 vyučovacích hodin (tj. 6x45 minut), které budou organizovány takto:

9:00 - 12:00 hodin = blok 1

12:00 - 13:30 hodin = přestávka na občerstvení

13:30 - 15:00 hodin = blok 2

 

 

Očekávaný výstup - vzdělávací cíl:

 

Absolvent DVPP semináře je konfrontován s nejnovějšími trendy v metodice hry na flétnu, které může aplikovat při vlastní výuce začínajících flétnistů.

Diagnostikuje chyby v základních aspektech hry na flétnu a umí navrhnout možná řešení konkrétních problémů. Dokáže tyto nově nabyté odborné znalosti zkombinovat s vlastními výukovými zkušenostmi a názory a využít je ve prospěch rozvoje žáků, které tak může lépe připravit i na případné pozdější studium na konzervatoři.

Zná vhodnou literaturu nástroje, kterou umí cíleně využít ve výuce.

 

Na DVPP seminář se přihlaste ZDE přihlašování bylo ukončeno, poutač si stáhněte ZDE (Velikost: 50.04 kB).

 

Kontaktními osobami pro případné dotazy jsou MgA. Jana Jarkovská, Ph.D., pedagožka teplické konzervatoře a odborný garant semináře (jarkovska@konzervatorteplice.cz) a p. Pavlína Šercová, účetní (ucetni@konzervatorteplice.cz, tel. 777482598 - fakturace a platby).

 

Maximální počet účastníků a upřesnění cílové skupiny:

Seminář, jehož se může zúčastnit nejvýše 50 zájemců, je cílen na pedagogy ZUŠ a SUŠ, případně studenty vysokých škol či vyšších ročníků konzervatoří.

 

Účastnický poplatek, platební podmínky:

Výše účastnického poplatku je 800,- Kč, účastníkovi (či vysílající ZUŠ - dle údajů v přihlášce) bude faktura zaslána mailem.

 

Akreditace:

DVPP seminář je akreditován v systému MŠMT pod č.j. 8855/2019-1-317.

Každý účastník obdrží osvědčení o absolvování semináře.

 

TĚŠÍME SE NA VÁS!

Přihlášení