KONZERVATOŘ V TEPLICÍCH

Big band teplické konzervatoře

Big band teplické konzervatoře vznikl z iniciativy studentů žesťového oddělení. Z počátku organizaci zkoušek a notový materiál obstarával profesor Miroslav Polák. Po prvním roce fungování převzal vedení profesor Lukáš Čajka, který vede soubor dodnes. Hra v big bandu ve formě školního předmětu má za úkol vychovávat schopné hudebníky pro toto specifické těleso – učit swingovému frázování, práci v sekcích a mimo jiné položit základy disciplíny potřebné pro budoucí uplatnění ve větších hudebních tělesech. Big band teplické konzervatoře rozvíjí schopnosti i posluchačům pěveckého populárního oddělení, které pravidelně doprovází.

Big band je schopen interpretovat různé hudební styly, a díky tomu je repertoár velmi rozmanitý. Od skladeb swingových orchestrů Glenna Millera, Artieho Shawa či Bennyho Goodmana po jazzrockové skladby a pop.

Big band teplické konzervatoře pravidelně účinkuje na plesech v ústeckém kraji a na kolonádních koncertech v Teplicích. Účastní se také jazzových festivalů v České Lípě (Sjezd Swingařů) , Roudnici nad Labem (Swingové hody) či v České Kamenici (Mezinárodní hudební festival Česká Kamenice). Z tohoto festivalu v České Kamenici si soubor přivezl řadu ocenění. Cena pro kapelu - 1. místo ve stříbrném pásmu (2010), 2. místo ve stříbrném pásmu (2012), 1. místo ve zlatém pásmu (2014), 2. místo ve zlatém pásmu (2015, 2017). Ocenění za instrumentální sólové výkony získali: Jan Priwitzer (saxofon), Petr Kubík (klarinet), Zuzana Čajková (klarinet), Kateřia Škardová (klarinet), Tomáš Borl  a Jakub Vogel (pozoun).
Členové souboru Repertoár

 

Videoukázky:
Big band teplické konzervatoře - Fascinating Rhythm (G.Gershwin, arr. S.Nestico)
Big band teplické konzervatoře - Time of My Life (Dirty Dancing)
Big band teplické konzervatoře - Hvězdy jako hvězdy (verze Lucie Bílé) 

Big band teplické konzervatoře

Virtuální prohlídka
 
 
Nepřehlédněte